- AKTUALNOŚCI -

Aktualności > Post

Koncert Noworoczny

14 stycznia 2019 roku już po raz czarty odbył się Koncert Noworoczny

organizowany pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora prof. dr hab. inż. Tadeusza Słomki przez Fundację dla AGH przy współpracy Stowarzyszenia Wychowanków.

Spotkanie poprowadziła Katarzyna Styk, doktorantka na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii.

W pierwszej części spotkania wręczone zostały następujące nagrody i wyróżnienia:

Konkurs na najlepsze Koło Naukowe AGH
Jednym z podstawowych zadań Fundacji dla AGH jest aktywowanie, prowokowanie i motywowanie do działania studentów AGH. Dlatego decyzją Zarządu Fundacji w tym roku po raz czwarty przyznane zostały nagrody dla najaktywniejszych studenckich kół naukowych, jednocześnie z racji na niewielkie różnice punktowe zostało przyznane wyróżnienie dla Koła naukowego Metaloznawców.
 I miejsce SKNF BOZON,
 II miejsce SKN Zarządzanie
 III miejsce SKN Akustyki Architektonicznej

IV miejsce SKN Metaloznawców.

​Absolwent AGH 2018 roku

Ogłosiliśmy również wyniki konkursu "Absolwent Roku 2018".

Zgodnie z werdyktem kapituły za rok 2018 statuetki otrzymali:
Absolwent AGH 2018 - Pan Janusz Filipiak, Prezes firmy Comarch

Absolwent Junior AGH 2018 - Pan Jarosław Królewski, Prezes firmy Synerise

Następnie po wręczeniu nagród rozpoczęła się część artystyczna.

Pierwszy zaprezentował się zespół Buskers Band, jest to zespół założony 2 lata temu przez sześciu studentów krakowskich uczelni, których łączy wspólna pasja do muzyki rockowej. Panowie zaczynali od występów na krakowskim rynku a teraz występują na terenie całej Polski.

Następnie na scenie pojawiły się 3 duety: Jakub Staszel (skrzypce) i Michał Balas (wiolonczela);  Mateusz Obszański (gitara), Daniel Domarecki (gitara) oraz Paweł Dyyak (marimba) i Jakub Kołodziejczyk (marimba), podopieczni Fundacji Pro Musica Bona, wspierającej młodych uzdolnionych muzyków.

Kolejnym zespołem, który porwał całą publiczność był Jazz Band Ball Orchestra zasłużony dla europejskiego jazzu, zawiązany w 1962 roku zespół od początku swojego istnienia był ważnym elementem rodzącej się polskiej sceny jazzowej, wielokrotnie zostając laureatem nagród dla najlepszego w Polsce zespołu jazzu tradycyjnego. Popularność formacji szybko jednak przekroczyła granice kraju – koncerty w Austrii, Czechosłowacji, Danii, Francji,Stanach Zjednoczonych Niemczech czy na Wyspach Kanaryjskich, udział w zagranicznych festiwalach, m.in. North See Jazz Festivalu w Hadze ugruntowały pozycję JBBO jako jednej z ważniejszych europejskich formacji tradycyjnego jazzu.

Na scenie oczywiście nie mogło zabraknąć Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo-Hutniczej, którą prowadzi  niezastąpiony Karol Pyka. Mimo zmieniającego się składu grają od 17 lat. Jej głównym celem jest popularyzowanie idei muzyki – rozbudzanie zainteresowań muzycznych, twórczych oraz artystycznych w środowisku studenckim, a także uświetnianie uroczystości odbywających się na terenie uczelni, reprezentowanie i kultywowanie tradycji Akademii Górniczo-Hutniczej.

Po koncercie goście udali się na lampkę wina.
Spotkanie jest świetną okazją do złożenia sobie noworocznych życzeń, podzielenia się opłatkiem jak również rozmów w miłym towarzystwie, przy dźwiękach wyśmienitej muzyki.

Podziel się na Twitterze