- NASZE PROJEKTY -

Strona Główna > Projekty

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

AKADEMIA SZKOLENIOWA

Stwarzamy możliwość zwiększania umiejętności i kompetencji z zakresu wielu programów i systemów wymaganych przez rynek pracy. Współpracujemy z najlepszymi firmami szkoleniowymi w Małopolsce oraz na Śląsku. Oferujemy zdobycie certyfikatu poświadczającego konkretne umiejętności na najlepszych warunkach. W naszej ofercie znajdują się MS OFFICE, Autodesk, AutoCAD, Catia. Oprócz tego, szkolimy w tematach zarządzania, jakości, komunikacji i wielu, wielu innych.

 

Wszystkie szczegółowe informacje uzyskacie pod kontaktując się z nami:
e-mail: fagh.krakow@gmail.com
tel. 881 933 879

Szkolenia prowadzone we współpracy z Fundacją dla AGH:

 • Akademia projektowania Catia v5

 • Akademia zaawansowanego Excela

 • Akademia projektowania AutoCad i INVENTOR

 

BIURO ORGANIZACJI KONGRESÓW I KONFERENCJI

Zajmujemy się organizacją kongresów, konferencji i innych wydarzeń biznesowych. Proponujemy wysoka jakość usług.

Zorganizowaliśmy między innymi:

 • 40 lat LW Bogdanka

 • Forum dyskusyjne "30 lat LW Bogdanka S.A."

 • XI International Mining Forum

 • Forum "Polska Miedź - z nauką w przyszłość ..." 50 lat KGHM

 • 90-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej

Zajmujemy się:

 • Rejestracją uczestników online z automatycznym potwierdzeniem w ciągu minuty od rejestracji

 • Rozliczeniami finansowymi

 • Możliwością płatności kartą kredytową 

 • Subkonto konferencji 

 • Atrakcyjny cenowo budżet 

 • Wyśmienity catering 

 • Zapewniamy materiały konferencyjne 

 • Serwis dla gości VIP 

 • Zakwaterowanie 

 • Obsługa techniczna 

 • Tłumaczenia 

 • Transfery 

 • Imprezy towarzyszące 

 • Program turystyczny dla uczestników konferencji jak i osób towarzyszących

 • Pozyskanie sponsorów 

 • Obsługa mediów społecznościowych związanych z wydarzeniem

Kontakt z biurem: kf@agh.edu.pl

 

MICROSCUP: KLUBO-KSIĘGARNIA

Połączenie księgarni i kawiarni założone przez Fundację dla AGH i prowadzone przez studentów SKN ZARZĄDZANIE z myślą o całej społeczności AGH! To jedyne miejsce tego typu na naszej Uczelni!

 

Obowiązują u Nas wszystkie rabaty wymienione na stronie www.ksiegarnienaukowe.pl, wystarczy jako miejsce odbioru wybrać Naszą klubo-księgarnię. Za wysyłkę nie zapłacą Państwo nic.

 

Microscup to miejsce, w którym przy książce napić się wyjątkowej kawy lub gorącej czekolady, zaspokoić swój głód codziennie świeżymi i przepysznymi kanapkami, drożdżówkami oraz wybornym ciastem, a to wszystko we wspaniałej, przytulnej i studenckiej atmosferze!

Czynne:

poniedziałek-czwartek: 8:00 - 19:00

piątek : 8:00 - 17:00

sobota, niedziela: nieczynne

 

PROJEKT AGH CZYTA

Jest to inicjatywa realizowana przez Fundację dla AGH wraz z zespołem studentów i prowadzących klubo-księgarnią Microscup w ramach projektu „Krakowskie Księgarnie na medal”, który jest realizowany przez Fundację Miasto Literatury, oraz jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Głównym celem projektu jest promocja czytelnictwa wśród młodych ludzi rozwijających swoje pasje w AGH i nie tylko!

 

Zobaczcie, co czytają ludzie Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie:

I edycja

 

II edycja

 

PAMIĄTKI AGH

Bycie uczestnikiem życia AGH jest wielkim zaszczytem, dlatego wielu studentów i pracowników pragnie identyfikować się z uczelnią nie tylko wewnętrznie ale i zewnętrznie. Aby ułatwić zainteresowanym zdobywanie pamiątek, ubrań i gadżetów z logiem AGH, w marcu 2009 roku został powołany do życia sklep „Pamiątki AGH” aby wszystko znalazło się w jednym miejscu. Od dnia otwarcia sklepu, aż do 2017 roku był on jedynym, oficjalnym producentem i dystrybutorem wszelkich produktów marki AGH.
 

Sklep prowadzili dla Was studenci ze Studenckiego Koła Naukowego ZARZĄDZANIE” z Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii, którzy pragnęli dowiedzieć się czegoś o marketingu w praktyce, ale także chcieli być ważnym elementem uczelni. Kierownikiem sklepu był Piotr Kałuża, natomiast osobą odpowiedzialną za jego organizację i funkcjonowanie ze strony Fundacji dla AGH był Paweł Bogacz.

W 2017 roku sklep „Pamiątki AGH” zakończył swoją działalność.

 

Szkoła Gospodarki Odpadami

Szkoła Gospodarki Odpadami to konferencja o charakterze naukowo-szkoleniowym od lat ciesząca się dużym zainteresowaniem społeczności związanych z ochroną środowiska.

W trakcie konferencji będą poruszane aspekty nie tylko prawne, ekonomiczne, ale także będą prezentowane rozwiązania w zakresie zagospodarowania odpadów!

Organizatorami VIII Szkoły Gospodarki Odpadami będzie Wydział Górnictwa i Geoinżynierii AGH, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN oraz Fundacja dla AGH.

Już dziś serdecznie zapraszamy na VII Szkołę Gospodarki Odpadami!Już dziś serdecznie zapraszamy na VII Szkołę Gospodarki Odpadami! Rejestracja już trwa! Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie: http://szkolagospodarkiodpadami.pl/

​​

 
 

BIEG AGH

Przy okazji Dnia AGH promujemy zdrowy tryb życia i zachęcamy do wspólnej rekreacji i rywalizacji od 2012 roku. Warto podkreślić, że z roku na rok coraz większą ilością uczestników są studenci, co czyni Bieg wydarzeniem na dużą skalę.

 

Oprócz promowania sportu zapraszamy studentów do wolontariatu, gdzie mają szansę zdobyć umiejętności organizacyjne imprez masowych.

Więcej informacji na Facebooku!

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję - VIII biegu AGH 2019! Która odbędzie się już 08 czerwca 2019!

Kto pierwszy na mecie? Na pewno AGH!

Bieg 2018 AGH

VII edycja Biegu AGH już za nami! Odbyła się ona 9 czerwca 2018 roku, dystans jaki przebiegli nasi uczestnicy to 5 km i 10 km! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. W związku z tym jest nam niezmiernie miło poinformować, że do tegorocznej VII edycji biegu zgłosiło swój udział 464 biegaczy! W dniu biegu (9.06.2017r.) na mecie stanęło 432 zawodników, w tym aż 204 studentów AGH!

 

Dodatkowe informacje: ZAPISYREGULAMIN, LISTA STARTOWA.

Po fotorelacje z wydarzenia zapraszamy na FACEBOOK-a.

 

Wszystkim Biegaczom i Biegaczkom, gratulujemy wyników!

 

​​Bieg 2017 AGH

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w VI edycji biegu, która odbyła się 10 czerwca 2017 zgłosiło swój udział 555 biegaczy! W dniu biegu na mecie stanęło 505 zawodników, w tym aż 304 studentów AGH! Dystans jaki pokonali uczestnicy to 5 i 10 km!

 

Po fotorelacje z wydarzenia zapraszamy na stronę zawodów: BIEG AGH oraz na FACEBOOK-a.

 

Wszystkim Biegaczom i Biegaczkom, gratulujemy wyników!

 

​​Bieg 2016 AGH

 

11 czerwca 2016 roku obyła się V edycja Biegu AGH w ramach obchodu Dnia AGH! Dystans jaki przebiegli uczestnicy to 5 km i 10 km!

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w V edycji biegu AGH!  Na mecie stawiło się 515 osób – w tym 388 studentów AGH!

Fotorelacja jest na stronie KSAF!  

Dziękujemy, że byliście z nami!

 

Central European Energy Forum - Energy

Central European Energy Forum – Energy CEE Day jest projektem realizowanym przez Fundację dla Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Całkowita wartość projektu: 1 103 957,90 PLN

Wkład Funduszy Europejskich: 672 105,00 PLN

 

Celem ogólnym projektu planowanym do zrealizowania do września 2019 r. do projektu zbudowanie wizerunku całego Województwa Małopolskiego, jako regionu aktywnie działającego i mającego znaczący wpływ dla rozwoju działu gospodarki jakim jest Energia Zrównoważona w Polsce i Zagranicą.

Cel ten zostanie osiągnięty poprzez realizację celów szczegółowych jakimi są:
– promocja innowacyjności: realizowana będzie w projekcie poprzez działania takie jak organizacja Forum, które łączyło będzie ze sobą trzy narzędzia promocji innowacyjności takie jak prelekcje znaczących przedstawicieli nauki i biznesu, organizację rozmów handlowych oraz stoiska wystawiennicze MMŚP, a także uczelni. Promowanie innowacyjności będzie obywać się także za pomocą portalu internetowego na którym będzie umieszczona skondensowana, rzetelna i jasno przedstawiona wiedza w zakresie możliwości współpracy z sektorem nauki i biznesu w Małopolsce Celem użycia
wszystkich tych narzędzi będzie prezentacja innowacyjnej oferty całego Regionu Województwa Małopolskiego w zakresie oferty dla branży energii zrównoważonej. Realizacja ww. działań pozwoli środowisku biznesowemu i naukowemu Małopolski wymienić poglądy wiedzę i doświadczania ze sobą a także wypromować się na arenie międzynarodowej. Realizacja projektu pozwoli środowisku nauki i biznesu lepiej się poznać i zbliżyć się wzajemnie. Planowane działania pozwolą zniwelować wzajemne uprzedzenia i zwiększyć popyt ze strony przedsiębiorstw na badania naukowe.

– promocja oferty gospodarczej regionu: realizowana będzie w projekcie poprzez działania takie jak stoiska targowe Małopolskich firm na których firmy będą mogły prezentować swoje towary i usługi zarówno przedstawicielom uczelni jak i zagranicznym przedsiębiorcom i przedstawicielom organizacji zrzeszających przedsiębiorców. Ponadto promocja oferty gospodarczej odbywać się będzie poprzez rozmowy handlowe oraz portal internetowy.
– wsparcie małopolskich MŚP w ekspansji na rynki zewnętrzne poprzez ułatwianie nawiązywania kontaktów z partnerami zagranicznymi realizowany będzie w projekcie poprzez organizację rozmów handlowych. Działania te pomogą zniwelować spadkową dynamikę eksportu w Małopolsce oraz pozwolą na zwiększenie liczby przedsiębiorstw z Małopolski, które eksportują swoje towary na rynki zagraniczne. Efekty działań pozwolą na zwiększenie udziału Małopolski w eksporcie na tle całego kraju.

Projekt poprzez zaplanowanie działania łączy w sobie trzy elementy dot. promocji Małopolski, a zakres oddziaływania projektu dotyczy całej Małopolski.
Wpływ projektu na rozwój gospodarczy i społeczny regionu jest duży gdyż:
1) Realizacja projektu w znaczny sposób przyczyni się do realizacji strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego w zakresie II obszaru rozwoju GOSPODARKA REGIONALNEJ SZANSY poprzez realizację działań wprost wypływających ze strategii tj. wsparcie międzynarodowej konkurencyjności małopolskich przedsiębiorstw i instytucji oraz rozwój innowacji oraz nowoczesnych technologii Ruralizacja projektu przyczynia się do realizacji celu Działanie 1.1. Lepsze warunki dla rozwoju przedsiębiorczość – Subregionalnego Program Rozwoju do roku 2020.
2) Poprzez stymulowanie wzrostu konkurencyjności i umiędzynarodowienia przedsiębiorstw będzie miał wpływ na poprawę warunków dla rozwoju gospodarczego regionu. Projekt będzie miał wpływ na zwiększenie dopasowania popytu i podaży w gospodarce regionalnej w zakresie innowacji technologicznych i organizacyjnych w szeroko pojętym obszarze zrównoważonej energii. Nastąpi także zwiększenie możliwości dopasowania oferty naukowo – badawczej do potrzeb nowoczesnej gospodarki.
Projekt będzie pozytywnie wpływał na zwiększenia aktywności międzynarodowej małopolskich przedsiębiorstw sektora MŚP, w szczególności działających w branżach innowacyjnych, tym samym tworzenie warunki dla przełamywania barier ograniczających konkurencyjność małopolskich przedsiębiorstw oraz do zwiększenia rozpoznawalności Małopolski, jako marki gospodarczej.
3) wzmacnianie spójności wewnętrznej województwa nastąpi w zakresie kompleksowości działań podejmowanych na
rzecz rozwoju innowacyjności i wzmocnienia współpracy na linii nauka biznes, w szczególności w obszarze inteligentnej
specjalizacji regionu (tj. energii zrównoważonej). Wzrost konkurencji przedsiębiorstw w Małopolsce przyczyni się
ostatecznie do podwyższenia innowacyjności wszystkich subregionów i zwiększenia zatrudnienia.
W ramach projektu planuje się uzyskać następujące wskaźniki produktu:
4 szt. – Liczba wspartych przedsięwzięć informacyjno-promocyjnych o charakterze międzynarodowym:
4 szt. – Liczba wspartych przedsięwzięć informacyjno-promocyjnych o charakterze krajowym.

Przedsięwzięcia, które zostaną wypromowane na arenie międzynarodowej to trzy edycje Forum odbywające się pod nazwą Central European Energy Forum – Energy Cee Day. oraz jeden polsko – angielki portal internetowy omawiający i promujący zasoby Małopolski w dziedzinie energii zrównoważone,j który promowany na arenie krajowej i zagranicznej będzie przez cały okres jego realizacji.
60 szt – Liczba przedsiębiorstw wspartych w zakresie internacjonalizacji działalności: jest to liczba przedsiębiorstw korzystających ze wsparcia, które nie obejmuje bezpośrednich transferów finansowych, w zakresie internacjonalizacji działalności MŚP. W przypadku projektu będzie to wsparcie w zakresie organizacji udziału w imprezach służących nawiązywaniu przez MŚP kontaktów gospodarczych w zakresie umiędzynarodawiania działalności w tym przypadku będzie to Forum, a także popis oferty konkretnych przedsiębiorstw w portalu internetowym. Zaplanowano liczbę 60 -ciu różnych przedsiębiorstw biorących udział w Forum. W ramach projektu planuje się uzyskać następujące wskaźniki rezultatu: 150 szt – Liczba kontaktów biznesowych: będzie to liczba kontaktów które w formalny sposób będą mogły nawiązać instytucje i osoby biorące udział w projekcie. Podczas drugiego dnia Forum będą organizowane formalne rozmowy biznesowe przedstawicieli małopolskich firm z przedstawicielami uczelni a także przedstawicielami instytucji zagranicznych.

ZAPRASZAMY DO POBRANIA RAPORTÓW EWALUACJI PROJEKTU:

 

Raport 2017

Raport 2018

Raport 2019

Raport końcowy

Więcej informacji o projekcie na stronie http://energy-forum.eu/ 

 
 

Z NAJLEPSZYMI W PRZYSZŁOŚĆ

Projekt o charakterze rozwojowo-motywacyjnym organizowany, zainicjowany w 2014 roku przez Fundację dla Akademii Górniczo-Hutniczej we współpracy z Uczelnianą Radą Samorządów Studenckich.

 

Z Najlepszymi w Przyszłość to cykl 90-minutowych spotkań, wyselekcjonowanej na drodze rekrutacji grupy 40-45 osobowej najzdolniejszych i najaktywniejszych studentów Akademii Górniczo-Hutniczej, z przedstawicielami świata nauki i biznesu. Każda grupa będzie miała możliwość uczestniczyć w 5-6 spotkaniach w ciągu roku akademickiego.

 

Celem projektu jest zapoznanie uczestników z działaniami naszych gości, które podejmowali, aby znaleźć się w gronie Najlepszych. Na liście zaproszonych znajdują się ludzie sukcesu, wybitni naukowcy, reprezentanci świata biznesu w tym prezesi i członkowie rad nadzorczych polskich firm i spółek, a także znani sportowcy, podróżnicy i artyści. Dotychczas byli to absolwenci naszej uczelni m. in. prof. Antoni Tajduś., prof. Tadeusz Uhl, prezes EC Grupy, prod. Andrzej Jajszczyk, dr inż. Krzysztof Pawiński, prezes Maspex Wadowice, Zbigniew Stopa, Prezes Zarządu LW BOGDANKA S.A., czy dr hab. inż. Herbert Wirth, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Spotkania są wyjątkowe, ze względu na możliwość nawiązywania bezpośredniego kontaktu młodych, ambitnych i ciekawych studentów AGH z najlepszymi absolwentami naszej uczelni.

 

Spotkania składają się z dwóch części. W pierwszej Nasz Gość opowiada o sobie, o tym, czym jest dla niego sukces, o swoich osiągnięciach, drodze do realizacji marzeń i celów, jakie były początki, o trudnościach, jakie napotykał na drodze. Student ma okazję poznać różne modele rozwoju kariery, typy osobowości, które dzięki wyjątkowym cechom osiągnęli swój cel. Podczas części drugiej prowadzona jest luźna dyskusja. Każdy ma szansę zadawać nurtujące pytania, dzielić się spostrzeżeniami i zaczerpnąć motywacji do działania.

 

Po najświeższe informacje dotyczące projektu zapraszamy na fanpage Z Najlepszymi w Przyszłość

Edycja 2017/2018

Piąta edycja (2017/2018) projektu „Z NAJLEPSZYMI W PRZYSZŁOŚĆ” dobiegła końca.  Gośćmi projektu byli:

1. Pani Magdalena Lukas - pilot rajdowy, 

2. Pan Bartłomiej Piotrowski - ps. Świstak, networker, 

3. Pan Andrzej Sikora - Prezes Zarządu Instytutu Studiów Energetycznych. 

4. Pan Andrzej Dyczko - Zastępca Prezesa ds. Stratrgii i Rozwoju Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. 

 

Koordynatorami projektu w tej edycji byli Martyna Radło z Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH i Dominika Marcak ze SKN Zarządzanie. 

Edycja 2016/2017

Czwarta edycja (2016/2017) projektu „Z NAJLEPSZYMI W PRZYSZŁOŚĆ” dobiegła końca.  Gośćmi projektu byli m.in.: Profesor Marek Przybylski - Dyrektor ACMiN, Michał Leszek twórca marki Kruger&Matz – wyrazistej marki na rynku polskiej elektroniki, Marek Darecki- polski biznesmen, Prezes Pratt&Whitney Poland, inicjator klastra przemysłowego Dolina Lotnicza, Profesor Tadeusz Uhl - założyciel firmy inżynierskiej Energocontrol (obecnie grupa firm inżynierskich pod nazwą EC Grupa), Pan Michał Laska założyciel firmy CADM Automotive.

 

Koordynatorami projektu w tej edycji byli Anna Węgorowska, Agnieszka Wilczyńska i Jacek Jagusztyn - z Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH. 

Edycja 2015/2016

Trzecia edycja (2015/2016) projektu „Z NAJLEPSZYMI W PRZYSZŁOŚĆ” już za nami.  Gośćmi projektu byli m.in.: Jacek Siedlik (Prezes Zarządu MGGP Areo), Krystian Karczyński (pomysłodawca kursu z matematyki „e-Trapez”), Kamil Cebulski (przedsiębiorca, założyciel Uczelni ASBIRO) oraz dr hab. inż. Andrzej Kowalski (prof. Głównego Instytutu Górniczego).

Koordynatorka projektu Katarzyna Dziewulska (Wydział Górnictwa i Geoinżynierii) przeprowadziła ankietę wśród uczestników, z której wyraźnie wynika, że zdecydowaną większością uczestników tegorocznej edycji, bo aż 70%, byli PANOWIE. A najliczniejszym wydziałem okazał się być WYDZIAŁ ENERGETYKI I PALIW (aż 26% uczestników).

MENTORING

Projekt o charakterze rozwojowo-motywacyjnym organizowany, zainicjowany w 2019 roku przez naszą Fundację.

Program mentoringu jest zorientowany na odkrywanie i rozwijanie potencjału studentów AGH. Mentoring opiera się na inspiracji, stymulowaniu oraz przywództwie i polega głównie na tym, by Student, dzięki odpowiednim zabiegom Mentora, poznawał siebie, rozwijając w ten sposób samoświadomość.

W ramach Programu przewidziane są nieformalne spotkania Mentora (doświadczony Absolwent AGH) ze Studentem, podczas których Mentor będzie dzielił się ze studentem swoim doświadczeniem zawodowym i przygotowywał dla niego case’y do wykonania.

Projekt jest skierowany dla studentów II, III i IV roku studiów I stopnia, a także studentów I roku studiów magisterskich. 

Rekrutacja do projektu już od 1 kwietnia 2019 roku!

Po najświeższe informacje dotyczące projektu zapraszamy na fanpage Z Najlepszymi w Przyszłość.

REGULAMIN PROJEKTU

 

 
 

DOCS+SCIENCE

Wydarzenie, podczas którego odbywa się pokaz filmów naukowych w ramach Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Proponowane przez nas  filmy to intrygujące dokumenty o nauce, odkryciach, innowacjach, a także o osobach, które tworzą naukę – naukowcach i  pasjonatach. Wiele młodych talentów reżyserskich jest docenianych w ramach DOCS+SCIENCE, ponieważ poruszają nowatorskie tematy z dyscypliny naukowej. Sukcesem naszego festiwalu są nie tylko dobre filmy, ale także stworzenie przestrzeni do dyskusji z ekspertami, których zapraszamy do udziału w festiwalu.

 

W ramach projektu promocji czytelnictwa realizowanego przez księgarnio-kawiarnię Microscup oraz Fundację dla AGH organizowane są liczne konkursy, w których nagrodami głównymi są książki oraz vouchery o wartości 150 zł do wydania na książki w Microscup! 
 

Patronat nad sekcją objęli JM Rektor AGH prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka oraz Dyrektor Narodowego Centrum Nauki prof. dr hab. inż. Andrzej Jajszczyk.

Wstęp na sekcję DOCS+SCIENCE jest bezpłatny!

 

Organizatorzy projektu: Krakowska Fundacja Filmowa i Fundacja dla AGH.

Piąta edycja Docs+Science za nami!

 

Serdecznie dziękujemy naszej cudownej publiczności, wspaniałym ekspertom i najfajniejszej ekipie za wspólny spędzony czas.  Szczególnie dziękujemy naszym partnerom:

 • ZGH Bolesław

 • Mądre Książki

 • Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

 • BIS AGH

 • Fundacja dla AGH 

 • Kraków PL

 • Kraków Miasto Literatury UNESCO

 • Krakow Film Foundation

 • PWN

 • Microscup

Po raz kolejny w ramach V edycji D+S zapraszaliśmy Państwa do udziału w dyskusjach z ekspertami oraz konkursów, w których do wygrania były bony na książki do zrealizowania w klubo-księgarni Microscup W ramach projektu Krakowskie Księgarnie na Medal.

PROJEKT JEST WSPÓŁFINANSOWANY Z ŚRODKÓW MIASTA KRAKOWA w ramach projektu @Krakowskie Księgarnie na medal!

 

W tym roku podczas wydarzenia naszymi ekspertami byli:

Dr Łukasza Kołoczka (Uniwersytet Jagielloński)

Leszek Szumlas (Uniwersytet Jagielloński)

dr Zofia Prokop (Uniwersytet Jagielloński)

Weronika Mrozińska (AGH Space System)

Tomasz Tatara (AGH Space System)

Maciej Myłśiwiec (Akademia Górniczo-Hutnicza)

dr Tomasz Wilk (Uniwersytet Jagielloński)

dr Monika Koperska (Uniwersytet Warszawski)

 

W programie V edycji DOCS+SCIENCE pojawiły się intrygujące dokumenty o nauce, odkryciach, innowacjach, a także o tych, którzy naukę tworzą – naukowcach, pasjonatach i odkrywcach. Tegoroczne filmy z całego świata stanowią m.in. próbę odpowiedzi na nurtujące ludzi pytania powracające w kontekście szybko rozwijających się technologii, np.: jak cyfryzacja wpływa na kinematografię, jakie były początki słynnej misji Voyager, czy Grantowi Hedwinowi uda się uratować ostatni las deszczowy. Ponadto: opowieść o słynnych komputerach Commodore, o rzadkim gatunku orła filipińskiego oraz historia życia Jane Goodall.

 

Program V edycji DOCS+SCIENCE:

Najdalej / The Farthest, reż. Emer Reynolds (IRL), 2016
termin: 28 maja, godz. 18.00
miejsce: AGH, bud B-8, sala 0.10

Żyjąc przyszłością / Living in the Future's Past, reż. Susan Kucera (USA), 2018
termin: 28 maja, godz. 18.00
miejsce: AGH, bud. B-8, sala 0.10 A
termin: 29 maja, godz. 20.00
miejsce: AGH, bud. B-8, sala 0.10 B

Wyrok Hadwina / Hadwin's Judgement, reż. Sasha Snow (CAN), 2015
termin: 28 maja, godz. 20.00
termin: 30 maja, godz. 18.00 
miejsce: AGH, bud. B-8, sala 0.10 A

Wyrok Hadwina / Hadwin's Judgement, reż. Sasha Snow (CAN), 2015
termin: 28 maja, godz. 20.00
termin: 30 maja, godz. 18.00 
miejsce: AGH, bud. B-8, sala 0.10 A

Ptak drapieżny / Bird of Prey, reż. Eric Liner (USA), 2017

termin: 29 maja, 18.00 
miejsce: AGH, bud. B-8, sala 0.10 B
termin: 30 maja, godz. 20.00
miejsce: AGH, bud. B-8, sala 0.10 A

Kino przyszłości / Cinema Futures, reż. Michael Palm (AT), 2017
termin: 30 maja, godz. 18.00
miejsce: AGH, bud. B-8, sala 0.10 B

Jane, reż. Brett Morgen (USA), 2017
termin: 31 maja, godz. 19.00
miejsce: Kino Kijów Centrum

 

Więcej informacji na stronie Docs+Science. WSTĘP WOLNY!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/591213914577657/?event_time_id=591213927910989

 

BIURO BILETÓW LOTNICZYCH

Pomagamy w kompleksowym zorganizowaniu wyjazdu w każde miejsce na Ziemi.

Oferujemy:

 • Rezerwację i sprzedaż biletów lotniczych na trasach krajowych oraz zagranicznych,

 • Połączenia regularnych linii lotniczych lub tańszych przewoźników,

 • Świadczenie usług pośrednictwa wizowego,

 • Rezerwację hotelu oraz samochodu na wynajem,

 • Pomoc w organizacji transportu na/z lotniska w zasięgu lotnisk KRK i KTW. 

Gwarantujemy:

 • Indywidualne podejście do potrzeb każdego Pasażera,

 • Wybór najlepszych połączeń krajowych i zagranicznych,

 • Emergency help desk +48 734 44 68 63.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:

e-mail: bbl@agh.edu.pl

tel. (012) 617 52 94 lub +48 734 44 68 63

 

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL STANISŁAWA STASZICA

Stanisław Staszic to postać wielce zasłużona dla narodu polskiego pod wieloma względami - polski działacz oświeceniowy, pionier spółdzielczości, pisarz polityczny i publicysta, filozof i tłumacz, przyrodnik: geograf i geolog. Kilkukrotnie pełniący funkcję Ministra, założyciel Akademii Górniczej w Kielcach – pierwszej technicznej uczelni wyższej na ziemiach polskich, której tradycje kontynuuje Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

 

Chcąc upamiętnić tę niesamowitą postać, ukazać aktualność głoszonych przez niego idei podjęliśmy się organizacji cyklicznego Ogólnopolskiego Festiwalu im. Stanisława Staszica.

 

Ma on za zadanie łączyć wszystkie szkoły oraz inne jednostki, którym patronuje postać tego wielkiego myśliciela, wizjonera i twórcy. Spotkania różnorodnych środowisk będą możliwe na dwóch poziomach: podczas starcia w konkursach oraz na Gali Finałowej (odbywającej się w listopadzie).

Rokrocznie podczas Festiwalu poruszane będą tematy z innych dziedzin nauki. Możliwym będzie posłuchanie wówczas prelekcji wybitnych naukowców oraz młodych uczonych.
 

II Ogólnopolski Festiwal im. Stanisława Staszica

W ramach 2 edycji Festiwalu im Stanisława Staszica zostały ogłoszone 2 konkursy! Konkurs fotograficzny pt. "Koło Postępu" oraz konkurs komiksowy pt "Innowacja wyobraźni". Gala Finałowa Festiwalu odbyła się 15 stycznia 2018 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie podczas Koncertu Noworocznego Fundacji dla AGH.

W trakcie koncertu zostały nagrodzone następujące osoby:

Konkurs fotograficzny pt. „Koło postępu”: 

1. miejsce: Aleksandra Kaźmierska - Zespół Szkół nr 4 z Warszawy
2. Miejsce: Julia Żelazko - Zespół Szkół nr 4 z Warszawy
3. Miejsce: Weronika Młodzik - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego Radoczy
Nagroda internautów: Aleksandra Kaźmierska

Konkurs komiksowy pt. „Innowacja wyobraźni”:
1. miejsce: Mateusz Antos - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego Radoczy
2. Miejsce: Wiktoria Widlarz - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego Radoczy
3. Miejsce: Kacper Romańczyk - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego Radoczy
Nagroda internautów: Jakub Serwin - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego Radoczy

 

I Ogólnopolski Festiwal im. Stanisława Staszica

W roku 2016 przypadły dwie rocznice związane ze Stanisławem Staszicem: 190. rocznica jego śmierci oraz 200. rocznica utworzenia Akademii Górniczej w Kielcach. Był to idealny czas na inaugurację cyklicznego wydarzenia edukacyjno-kulturalnego poświęconego osobie Stanisława Staszica.

Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Festiwalu im. Stanisława Staszica poświęcona była szeroko pojętej idei edukacji. Skłoniło nas ku temu przede wszystkim 200. rocznica utworzenia Akademii Górniczej w Kielcach – pierwszej wyższej uczelni na ziemiach polskich.

W organizowanych konkursach wzięło udział prawie 150 prac, a w Gali Finałowej odbywającej się w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka 135 metrów pod ziemią uczestniczyło 100 osób. Wydarzenie zakończyło się ogromnym sukcesem i zbudowało wiele pozytywnych emocji. Zapraszamy do udziału w II edycji Festiwalu!

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.ofss.agh.edu.pl

 

Komitet organizacyjny:

Katarzyna Styk

Dyrektor wykonawczy Festiwalu

tel. 508 694 753
email: festiwal.staszica@gmail.com

 

MOJE AGH

​​

Moje AGH jest konkursem fotograficznym dla pasjonatów-amatorów fotografii!

Celem konkursu jest zaprezentowanie, czym dla autora zdjęcia jest AGH. Przedstawienie swojej wizji obejmować może fotografie ciekawych miejsc, nietypowych sytuacji, niezwykłych ludzi, bądź kontekst osobistych lub zawodowych przeżyć.

Zachęcamy do całorocznego zbierania materiałów konkursowych i uwieczniania chwil spędzonych na  naszej wspaniałej uczelni!

 

KONKURS KÓŁ NAUKOWYCH​

Konkurs Kół Naukowych - aktywować, prowokować i motywować do działania Koła Naukowe to nasz cel i nasza powinność.

Przedmiotem konkursu jest całoroczna działalność koła naukowego!


Do konkursu mogą przystąpić koła, które: posiadają status Studenckiego Koła Naukowego, są zarejestrowane w AGH, posiadają aktualny regulamin oraz posiadają złożone i przyjęte przez odpowiedniego Pełnomocnika Rektora sprawozdanie ze swojej działalności za ostatni rok kalendarzowy (2020) podlegający ocenie.

Wszelkie informacje dotyczące uczestnictwa oraz sposobu oceny znajdują się w poniższych dokumentach:

 - Regulamin Konkursu Kół Naukowych

- Formularz zgłoszeniowy A

- Formularz zgłoszeniowy B

Już dziś zachęcamy wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu!

 

Najlepsze Koło Naukowe 2018

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji konkursu spłynęło do Biura Fundacji 11 zgłoszeń! Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło 14 stycznia 2019 roku podczas Koncertu Noworocznego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Laureatami konkursu na Najlepsze Koło Naukowe AGH 2018 zostali:

 I miejsce –   Studenckie Koło Naukowe Fizyków „Bozon”

                       nagroda 7 tys. zł – fundator EC Grupa,
 II miejsce –  Studenckie Koło Naukowe „Zarządzanie”

                       nagroda 5 tys. zł. – fundator Grupa Maspex

 III miejsce – Studenckie Koło Naukowe „Akustyki Architektonicznej”

                       nagroda 3 tys. zł – fundator SAG Katowice,

 IV miejsce – Studenckie Koło Naukowe „Metaloznawców”

                       nagroda Voucher o wartości 1500 zł na szkolenia z programu AutoCAD - fundator CAD Consult

​Najlepsze Koło Naukowe 2017

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji konkursu spłynęło do Biura Fundacji 13 zgłoszeń! Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło 15 stycznia 2018 roku podczas Koncertu Noworocznego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Laureatami konkursu na Najlepsze Koło Naukowe AGH 2017 zostali:

 I miejsce –   Studenckie Koło Naukowe Fizyków „Bozon”

                       nagroda 7 tys. zł – fundator EC Grupa,
 II miejsce –  Studenckie Koło Naukowe „Zarządzanie”

                       nagroda 5 tys. zł. – fundator Grupa Maspex

 III miejsce – Studenckie Koło Naukowe „Metaloznawców”

                       nagroda 3 tys. zł – fundator SAG Katowice.

Najlepsze Koło Naukowe 2016

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji konkursu spłynęło do Biura Fundacji bagatela 26 zgłoszeń! Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło 16 stycznia 2017 roku podczas Koncertu Noworocznego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Laureatami konkursu na Najlepsze Koło Naukowe AGH 2016 zostali:

 I miejsce - Studenckie Koło Naukowe Fizyków BOZON

 II miejsce - Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie

 III miejsce - Studenckie Koło Naukowe Eko-energia

Najlepsze Koło Naukowe 2015

Podczas Koncertu Noworocznego w 2016 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, zostały po raz pierwszy rozdane nagrody w konkursie Najlepsze Koło Naukowe AGH!

Laureatami konkursu na Najlepsze Koło Naukowe AGH 2015 zostali:

 I miejsce - Studenckie Koło Naukowe Eko-Energia

 II miejsce - Studenckie Koło Naukowe ZARZĄDZANIE

 III miejsce - Studenckie Koło Naukowe Geologów AGH

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Jesteśmy dumni i pełni podziwu, że Koła Naukowe Akademii Górniczo-Hutniczej działają tak prężnie i aktywnie! Zapraszamy do zgłoszeń w tym roku!

 

ABSOLWENT AGH ROKU

​​

Konkurs „ABSOLWENT AGH Roku 20” oraz „ABSOLWENT JUNIOR AGH Roku 2020” jest organizowany z inicjatywy Fundacji dla AGH pod patronatem prof. Tadeusza Słomki – Rektora AGH we współpracy ze Stowarzyszeniem Wychowanków AGH. Tytuł w obydwu kategoriach przyznawany jest co roku. W skład Kapituły nadającej tytuł wchodzą: Rektor AGH, Przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków AGH i Prezes Zarządu Fundacji dla AGH. Każdego roku skład Kapituły uzupełniają dotychczasowi zdobywcy tytułu Absolwenta AGH Roku.

Kandydata lub kandydatkę może zgłosić każdy absolwent, pracownik lub student AGH, wymagane jest jedynie mocne uzasadnienie (300-500 wyrazów). Kategoria Absolwent AGH Junior obejmuje okres aktywności – do 10 lat od ukończenia studiów.

Już dziś zapraszamy do zgłaszania Kandydatów i Kandydatek do konkursu Absolwent AGH roku 2019.
Zgłoszenia można przysyłać drogą  mailową, pocztową lub osobiście w biurze Fundacji. 

Wszelkie informacje dotyczące konkursu znajdują się w poniższych dokumentach:

 - Regulamin konkursu

 - Karta zgłoszenia kandydata         

Absolwent Roku 2018

Podczas  Koncertu Noworocznego, który miał miejsce 14 stycznia 2019 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników konkursu "Absolwent Roku 2018".

W skład tegorocznej Kapituły wchodzili: JM Rektor AGH prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka, Przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków AGH Piotr Czaja, Prezes Zarządu Fundacji dla AGH Jerzy Kicki oraz dotychczasowi zdobywcy tytułu Absolwenta AGH Roku w osobach: Piotr Palczewski i Łukasz Kostka

Tytuł Absolwenta AGH 2018 i Absolwenta Juniora AGH 2018 otrzymali:
Absolwent AGH 2018
Pan Janusz Filipiak - Prezes firmy Comarch, absolwent Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH, wówczas funkcjonującego pod nazwą Wydział Elektrotechniki Górniczej i Hutniczej, za działania na rzecz promocji i rozwoju Akademii Górniczo-Hutniczej, założenie i ciągły rozwój firmy Comarch (jeden z największych na świecie producentów systemów do zarządzania programami lojalnościowymi), działania na rzecz rozwoju piłki nożnej w Krakowie oraz szczególne zasługi dla polskiej przedsiębiorczości.

Absolwent Junior AGH 2018

Pan Jarosław Królewski - Prezes firmy Synerise, absolwent Wydziału Humanistycznego, za założenie Synerise S.A., jednej z najszybciej rozwijających się spółek technologicznych na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data, zajmująca się tworzeniem oprogramowania do automatyzacji i optymalizacji procesów biznesowych oraz za wdrażanie programu nauczania sztucznej inteligencji dla dzieci i młodzieży w 1500 polskich szkołach.

Absolwent Roku 2017

Podczas  Koncertu Noworocznego, który miał miejsce 15 stycznia 2018 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników konkursu "Absolwent Roku 2017".

W skład tegorocznej Kapituły wchodzili: JM Rektor AGH prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka, Przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków AGH Piotr Czaja, Prezes Zarządu Fundacji dla AGH Jerzy Kicki oraz dotychczasowi zdobywcy tytułu Absolwenta AGH Roku w osobach: Piotr Palczewski i Grzegorz Mięsewicz.

Tytuł Absolwenta AGH 2017 i Absolwenta Juniora AGH 2017 otrzymali:
Absolwent AGH 2017
Pan Bogusław Ochab - Prezes Zarządu ZGH Bolesław, za rozwój, restrukturyzację i przeprowadzenie firmy ZGH Bolesław prze najtrudniejsze lata na rynku surowców mineralnych oraz prowadzenie działań zmierzających do opracowania i wdrożenia pierwszej innowacyjnej technologii oczyszczania cynku z chloru i fluoru, jak również technologii pozyskiwania cynku ze składowiska odpadów poflotacyjnych, a w efekcie otwarcia w 2017 roku Zakładu Przerobu Odpadów Poflotacyjnych.

Absolwent Junior AGH 2017

Pan Wiktor Warchałowski - CEO firmy Airly, za stworzenie firmy Airly Sp. z o.o., czyli krakowskiego startupu, który monitoruje smog w najbardziej newralgicznych miejscach w Polsce. Wyniki pomiarów są już dostępne na stronach serwisu pogodowego np. w Onecie.

Pan Łukasz Kostka - założyciel firmy Estimote, za stworzenie firmy Estimote – pierwszego na świecie startupu, który zaproponował kompletny pomysł na zagospodarowanie technologii beacon, wykorzystywanej np. w iPhone’ach. 3

Absolwent Roku 2016

W trakcie Koncertu Noworocznego, który miał miejsce 16 stycznia 2017 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, ogłoszone zostały wyniki konkursu "Absolwent Roku 2016".
W skład tegorocznej kapituły wchodzili: JM Rektor AGH prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka, Przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków AGH Piotr Czaja, Prezes Zarządu Fundacji dla AGH Jerzy Kicki oraz dotychczasowi zdobywcy tytułu Absolwenta AGH Roku w osobie: Herbert Wirth, Krzysztof Witkowski, Piotr Palczewski, Dominik Nowak.

Zgodnie z werdyktem kapituły za rok 2016 statuetki otrzymali:

Absolwent AGH 2016

Krzysztof Pawiński doceniony za wybitne osiągnięcia zawodowe oraz rozwój Grupy Kapitałowej Maspex w Wadowicach, którą stworzył od podstaw. Po 25 latach Grupa Kapitałowa Maspex osiągnęła pozycję niekwestionowanego Lidera na rynku producentów nektatrów, napoi, soków i przetworów owocowo-warzywnych, jak również przetworów zbożowych. W roku 2011 został uchonorowany tutyłem "Przedsiębiorcy Roku 2011" i reprezentował Polskę na międzynarodowym finale konkursu Ernst&Young World Enterpreneur of the Year w Monte Carlo. Absolwent Wydziału Górniczego AGH - 1989 rok.

Absolwent Junior AGH 2016

Michał Łabęcki oraz Grzegorz Mięsowicz za projekt Robot RopeRider    - mobilny robot do inspekcji linii wysokiego napięcia – samodzielnie porusza się po przewodach i dokładnie je bada w poszukiwaniu uszkodzeń. Projekt otrzymał złoty medal na Międzynarodowych Targach Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG 2016 oraz specjalne wyróżnienie w konkursie Młody Wynalazca 2016. Projekt Robota RopeRider zwyciężył również w konkursie KOKOS 2016 w kategorii hit komercyjny. Panowie Michał Łabęcki oraz Grzegorz Mięsowicz są absolwentami Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki - 2016 rok.

Absolwent roku 2015

Podobnie jak w roku poprzednim w trakcie Koncertu Noworocznego zostały podane oficjalne wyniki konkursu "Absolwent Roku 2015".

 

Tytuł Absolwenta AGH i Absolwenta Juniora za rok 2015 otrzymali:

Absolwent AGH 2015

Krzysztof Witkowski, doceniony za wybitne osiągnięcia zawodowe i rozwój firmy Bruk-Bet, potentata na rynku materiałów budowlanych, z niezwykle spektakularnymi sukcesami marketingowymi w 2015 roku, za stwarzanie warunków dla rozwoju sportu i klubu piłkarskiego Termalica Bruk-Bet w Niecieczy, w tym awans do Ekstraklasy w piłce nożnej, a także rozwój drużyn młodzieżowych. Krzysztof Witkowski ukończył Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, specjalność Technologia Betony (1983).

Absolwent Junior AGH 2015

Dominik Nowak, uhonorowany za wybitne osiągnięcia realizacji innowacyjnych projektów działań w obszarze HighTECH, tworzenie oprogramowania dla systemów wbudowanych, projektowanie obwodów drukowanych, specjalizację w zagadnieniach komunikacji w bezprzewodowych sieciach sensorowych. Jest laureatem licznych konkursów. Dominik Nowak jest absolwentem Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, specjalność Urządzenia i Systemy telekomunikacyjne.

Absolwent 2014

W 2015 roku po raz pierwszy zostały ogłoszone wyniki konkursu  "Absolwent Roku 2014"!

Tytuł Absolwenta AGH i Absolwenta Juniora za rok 2015 otrzymali:

Absolwent AGH 2014

Herbert Wirth za stworzenie Polskiej Firmy Globalnej

Absolwent Junior AGH 2014

Piotr Palczewski za stworzenie pierwszej na świecie drukarki 3D zbudowanej z klocków LEGO

 

KONCERT NOWOROCZNY

 

Koncert  Noworoczny organizowany jest pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora prof. dr hab. inż. Tadeusza Słomki przez Fundację dla AGH przy współpracy Stowarzyszenia Wychowanków.

W pierwszej części spotkania wręczane są nagrody w konkursach na Najlepszego koło naukowe oraz Absolwenta AGH Roku.

Po koncercie goście mogą udać się na lampkę wina. Spotkanie jest świetną okazją do złożenia sobie noworocznych życzeń, podzielenia się opłatkiem jak również rozmów w miłym towarzystwie, przy dźwiękach wyśmienitej muzyki.

Koncert Noworoczny 2019

14 stycznia 2019 roku już po raz czarty odbył się Koncert Noworoczny

organizowany pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora prof. dr hab. inż. Tadeusza Słomki przez Fundację dla AGH przy współpracy Stowarzyszenia Wychowanków.

Spotkanie poprowadziła Katarzyna Styk, doktorantka na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii.

W pierwszej części spotkania wręczone zostały następujące nagrody i wyróżnienia:

Konkurs na najlepsze Koło Naukowe AGH
Jednym z podstawowych zadań Fundacji dla AGH jest aktywowanie, prowokowanie i motywowanie do działania studentów AGH. Dlatego decyzją Zarządu Fundacji w tym roku po raz czwarty przyznane zostały nagrody dla najaktywniejszych studenckich kół naukowych, jednocześnie z racji na niewielkie różnice punktowe zostało przyznane wyróżnienie dla Koła naukowego Metaloznawców.
 I miejsce SKNF BOZON,
 II miejsce SKN Zarządzanie
 III miejsce SKN Akustyki Architektonicznej

 IV miejsce SKN Metaloznawców.

​Absolwent AGH 2018 roku

Ogłosiliśmy również wyniki konkursu "Absolwent Roku 2018".

Zgodnie z werdyktem kapituły za rok 2018 statuetki otrzymali:
Absolwent AGH 2018 - Pan Janusz Filipiak, Prezes firmy Comarch

Absolwent Junior AGH 2018 - Pan Jarosław Królewski, Prezes firmy Synerise

Następnie po wręczeniu nagród rozpoczęła się część artystyczna.

Koncert

Pierwszy zaprezentował się zespół Buskers Band, jest to zespół założony 2 lata temu przez sześciu studentów krakowskich uczelni, których łączy wspólna pasja do muzyki rockowej. Panowie zaczynali od występów na krakowskim rynku a teraz występują na terenie całej Polski. Następnie na scenie pojawiły się 3 duety: Jakub Staszel (skrzypce) i Michał Balas (wiolonczela);  Mateusz Obszański (gitara), Daniel Domarecki (gitara) oraz Paweł Dyyak (marimba) i Jakub Kołodziejczyk (marimba), podopieczni Fundacji Pro Musica Bona, wspierającej młodych uzdolnionych muzyków. Kolejnym zespołem, który porwał całą publiczność był Jazz Band Ball Orchestra zasłużony dla europejskiego jazzu, zawiązany w 1962 roku zespół od początku swojego istnienia był ważnym elementem rodzącej się polskiej sceny jazzowej, wielokrotnie zostając laureatem nagród dla najlepszego w Polsce zespołu jazzu tradycyjnego. Popularność formacji szybko jednak przekroczyła granice kraju – koncerty w Austrii, Czechosłowacji, Danii, Francji,Stanach Zjednoczonych Niemczech czy na Wyspach Kanaryjskich, udział w zagranicznych festiwalach, m.in. North See Jazz Festivalu w Hadze ugruntowały pozycję JBBO jako jednej z ważniejszych europejskich formacji tradycyjnego jazzu. Na scenie oczywiście nie mogło zabraknąć Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo-Hutniczej, którą prowadzi  niezastąpiony Karol Pyka. Mimo zmieniającego się składu grają od 17 lat. Jej głównym celem jest popularyzowanie idei muzyki – rozbudzanie zainteresowań muzycznych, twórczych oraz artystycznych w środowisku studenckim, a także uświetnianie uroczystości odbywających się na terenie uczelni, reprezentowanie i kultywowanie tradycji Akademii Górniczo-Hutniczej.

Koncert Noworoczny 2018

15 stycznia 2018 roku miał miejsce trzeci Koncert  Noworoczny organizowany  pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora prof. dr hab. inż. Tadeusza Słomki przez Fundację dla AGH przy współpracy Stowarzyszenia Wychowanków.

Spotkanie poprowadziła Paulina Turek, studentka V roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii. W pierwszej części spotkania wręczone zostały następujące nagrody i wyróżnienia:

Konkurs na najlepsze Koło Naukowe AGH
Jednym z podstawowych zadań Fundacji dla AGH jest aktywowanie, prowokowanie i motywowanie do działania studentów AGH. Dlatego decyzją Zarządu Fundacji w tym roku po raz trzeci przyznane zostały nagrody dla najaktywniejszych studenckich kół naukowych:
 I miejsce SKNF BOZON,
 II miejsce SKN Zarządzanie 
 III miejsce SKN Metaloznawców.

więcej informacji dotyczących konkursu na Najlepsze Koło Naukowe AGH [TUTAJ]

Absolwent AGH 2017 roku

Ogłosiliśmy również wyniki konkursu "Absolwent Roku 2017".

Zgodnie z werdyktem kapituły za rok 2017 statuetki otrzymali:
Absolwent AGH 2017 - Pan Bogusław Ochab, Prezes Zarządu ZGH Bolesław

Absolwent Junior AGH 2017 - Pan Wiktor Warchałowski, CEO firmy Airly oraz Pan Łukasz Kostka założyciel firmy Estimote

Więcej informacji o konkursie Absolwent AGH [TUTAJ]

Następnie po wręczeniu nagród rozpoczęła się część artystyczna.

Koncert

Jako pierwsi wystąpił zespół Crazy Accordion Trio, podopieczni Fundacji Pro Musica Bona, wspierającej młodych uzdolnionych muzyków. 

Tych 3 uzdolnionych akordeonistów - Marcin Wilk, Piotr Wilk i Paweł Murzyn. - to uczniowie klasy prof. Macieja Gładysa w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie. Laureaci m.in. 3 miejsca w XI Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej organizowanym przez Fundację Sonore – Krasiczyn-Przemyśl 2017.

Następnie na scenie pojawił się zespół Sokół Orkestar.

Jest to projekt będący odzwierciedleniem fascynacji muzyką etniczną - zwłaszcza tą wykonywaną przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk członkowie zespołu położyli na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów. Ale nie tylko! Obok potężnej dawki bałkańskiej energii są tu również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie... Jest to więc Powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane.

Na scenie oczywiście nie mogło zabraknąć Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo-Hutniczej, którą prowadzi  niezastąpiony Karol Pyka. Mimo zmieniającego się składu grają od 17 lat. Liczą sobie około 60 osób. Jej głównym celem jest popularyzowanie idei muzyki – rozbudzanie zainteresowań muzycznych, twórczych oraz artystycznych w środowisku studenckim, a także uświetnianie uroczystości odbywających się na terenie uczelni, reprezentowanie i kultywowanie tradycji Akademii Górniczo-Hutniczej. Są orkiestrą dętą wzbogaconą o sekcję gitarową. 

Koncert Noworoczny 2017

16 stycznia 2017 roku miał miejsce drugi Koncert  Noworoczny organizowany  pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora prof. dr hab. inż. Tadeusza Słomki przez Fundację dla AGH przy współpracy Stowarzyszenia Wychowanków.

 

Spotkanie poprowadziła Paulina Turek, studentka IV roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii. W pierwszej części spotkania wręczone zostały następujące nagrody i wyróżnienia.

Konkurs na najlepsze Koło Naukowe AGH
Jednym z podstawowych zadań Fundacji dla AGH jest aktywowanie, prowokowanie i motywowanie do działania studentów AGH. Dlatego decyzją Zarządu Fundacji w tym roku po raz drugi przyznane zostały nagrody dla najaktywniejszych studenckich kół naukowych:

 I miejsce SKNF BOZON

 II miejsce SKN Zarządzanie

 III miejsce SKN Eko-energia
Absolwent AGH 2016

Konkurs na Absolwenta AGH roku został rozstrzygnięty już po raz trzeci. Werdyktem kapituły statuetki otrzymali:
Absolwent AGH 2016 - Pan Krzysztof Pawiński za wybitne osiągnięcia zawodowe oraz rozwój Grupy Kapitałowej Maspex 

Absolwent Junior AGH 2016 Pan Michał Łabęcki oraz Pan Grzegorz Mięsowicz za projekt Robot RopeRider wykorzystywany do inspekcji oraz konserwacji linii wysokiego napięcia.

Koncert Młodych Talentów Małopolski
Kulminacyjnym punktem programu był występ The Cracow Youth Chamber Orchestra pod batutą Pani Joanny Ślusarczyk, Orkiestry Reprezentacyjnej AGH pod batutą Karola Pyki, występ Gościa Specjalnego Maji Babyszki pianistki jazzowej oraz występ wokalistki Emili Żurek. Usłyszeliśmy dzieła znamienitych kompozytorów: Astora Piazzola, Johannesa Brahmsa, Johanna Straussa, Edwarda Griega, Piotra Czajkowskiego. Zaprezentowano znane i uwielbiane utwory muzyki klasycznej oraz muzyki rozrywkowej. Wszystkie utwory wykonane przez najzdolniejszą młodzież Małopolski, laureatów licznych konkursów krajowych i zagranicznych.

Koncert Noworoczny 2016

18 stycznia 2016 roku miał miejsce pierwszy Koncert  Noworoczny organizowany  pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora prof. dr hab. inż. Tadeusza Słomki przez Fundację dla AGH przy współpracy Stowarzyszenia Wychowanków.

Spotkanie poprowadzili dr inż. Jerzy Kicki- Prezes Zarządu Fundacji dla AGH oraz Paulina Maślanka, studentka IV roku Budownictwa na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii, pierwsza Vice Miss Polski 2013 roku. W pierwszej części spotkania wręczone zostały nagrody i wyróżnienia.

Konkurs na najlepsze Koło Naukowe AGH
Jednym z podstawowych zadań Fundacji dla AGH jest aktywowanie, prowokowanie i motywowanie do działania studentów AGH. Dlatego decyzją Zarządu Fundacji w tym roku po raz pierwszy przyznane zostały nagrody dla najaktywniejszych studenckich kół naukowych. Na podstawie oceny działalności kół naukowych w następujących kategoriach: naukowej, dydaktycznej, reprezentacyjnej, organizacyjnej zostali wyłonieni następujący laureaci:

 I miejsce - SKN Eko-Energia

 II miejsce - SKN ZARZĄDZANIE

 III miejsce - SKN Geologów AGH

Absolwent AGH 2015

Konkurs na Absolwenta AGH roku został rozstrzygnięty po raz drugi. Kapituła w składzie Jerzy Kicki- prezes Fundacji dla AGH , Stanisław Mitkowski Przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków AGH, Herbert Wirth – Absolwent AGH 2014, Piotr Palczewski – Absolwent AGH Junior 2014 podjęła następujący werdykt:
Absolwent AGH 2015 - Pan Krzysztof Witkowski, za wybitne osiągnięcia zawodowe i rozwój firmy Bruk-Bet
Absolwentem Junior AGH 2015 - Pan Dominik Nowak, za wybitne osiągnięcia realizacji innowacyjnych projektów działań w obszarze HighTECH

Wyróżnienia Stowarzyszenia Wychowanków AGH

Prof. Stanisław Mitkowski oraz Pan Henryk Kopeć wręczyli wyróżnienia dla członków Komitetu Organizacyjnego 70-lecia Stowarzyszenia Wychowanków AGH.

Koncert Młodych Talentów Małopolski
Kulminacyjnym punktem programu był występ podopiecznych Fundacji Pro Musica Bona oraz The Cracow Youth Chamber Orchestra pod batutą Pani Joanny Ślusarczyk. Usłyszeliśmy dzieła znamienitych kompozytorów: Astora Piazzola, Johannesa Brahmsa, Davida Poppera, Vittorio Montiego. Zaprezentowano znane i uwielbiane piosenki z operetek i musicali (Wesoła Wdówka, Evita). Wszystkie utwory wykonane przez najzdolniejszą młodzież Małopolski, laureatów licznych konkursów krajowych i zagranicznych. Wystąpili dla nas: Barbara Gąsienica Giewont (sopran) Klaudia Ligas (obój) Wojciech Zieliński (ksylofon) Aleksander Daszkiewicz (skrzypce), Krzysztof Michalski (wiolonczela), Igor Maryshkin (bas) oraz Marta Mołodyńska (fortepian). Koncert poprowadziła Pani dr Agnieszka Draus.

Niespodzianką wieczoru był występ Orkiestry Reprezentacyjnej AGH, która wraz z The Cracow Youth Chamber Orchestra wykonała Singin' in the Rain pod batutą Pana dr Karola Pyki.

Po koncercie przedstawiciel Firmy Tymbark, Pan Grzegorz Nowicki przekazał stypendium o wartości 8 000 zł dla podopiecznych Fundacji Pro Musica Bona.

Forum Czyste Niebo nad Krakowem - Jak daleko? Jak blisko?

​​

W trosce o piękne miasto Kraków, nasza fundacja organizuje I Forum: Czyste Niebo nad Krakowem Jak daleko? Jak blisko?

W trakcie wydarzenia będziemy starć się odpowiedzieć na pytanie czy blisko, czy jednak daleko nam do czystego nieba nad Krakowem. Podczas paneli dyskusyjnych będzie można posłuchać wielu ekspertów, którzy przedstawią nam aktualny stan powietrza w Krakowie, ale również pokażą plany i ciekawe rozwiązania w trosce o dobre powietrze.

Więcej informacji dotyczących tego projektu na stronie http://czysteniebo.agh.edu.pl/

 

I Forum Czyste Niebo nad Krakowem - Jak daleko? Jak blisko?

Forum odbyło się 14 stycznia 2019 roku w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

W trakcie tegorocznej edycji dyskusja skupiła się na 3 obszarach: "Stan powietrza nad Krakowem", "Plany poprawy jakości powietrza na już i o spalaniu węgla inaczej" oraz  "Nowe spojrzenie na długofalowe działania w zakresie poprawy jakości powietrza".

 
 

PIĄTKOWY WIECZÓR NAUK ŚCISŁYCH W AGH

​​

Celem podejmowanych działań przez naszą Fundację jest wspieranie rozwoju młodych ludzi i popularyzacja nauki!

 

Piątkowy Wieczór Nauk Ścisłych jest kontynuacją projektu Noc Matematyki, w który Fundacja angażuje się już od ponad 4 lat.

 

Podczas wydarzenia uczniowie krakowskich szkół biorą udział w quizach, eksperymentach, doświadczeniach, pokazach i wykładach z dziedzin takich jak: matematyka, fizyka czy chemia! Wszystkie atrakcje przygotowywane są przez pracowników i studentów AGH. Wydarzenie to okazja dla dzieci, żeby przez jeden wieczór być prawdziwym naukowcem!

Piątkowy Wieczór Nauk Ścisłych odbywa się przy okazji Światowego Dnia Liczby Pi!

 

Na kolejną edycję zaprosimy już niebawem!

Więcej informacji o projekcie na stronie: http://www.pwns.agh.edu.pl/

Piątkowy Wieczór Nauk Ścisłych 2019

3. edycja Piątkowego Wieczoru Nauk Ścisłych odbyła się 15 marca 2019 roku na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH. 

W wydarzeniu wzięło udział około 280 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, a do jego przygotowania zaangażowanych było prawie 200 studentów. 

Wydarzenie rozpoczął wykład inauguracyjny dr inż. Tadeusza Dzioka, następnie uczestnicy wzięli udział w warsztatach i pokazach przygotowanych przez Koła Naukowe m.in. Nucleus, Cerami, Eko-energia, Bozon, Matematyków, Matematyków Dyskretnych, Modelowania Finansowego, Kernal i Kerma.

 

​Piątkowy Wieczór Nauk Ścisłych 2018

 

2. edycja Piątkowego Wieczoru Nauk Ścisłych odbyła się 16 marca 2018 roku  na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH. 

W wydarzeniu wzięło udział około 200 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, a do jego przygotowania zaangażowanych było ponad 100 studentów. 

Wydarzenie rozpoczął wykład inauguracyjny dr hab. Tomasza Łojewskiego pt. „Szkiełkiem i okiem. Wykład o barwach widzialnych i niewidzialnych” , następnie uczestnicy wzięli udział w warsztatach i pokazach przygotowanych przez Koła Naukowe m.in. Nucleus, Ceramit, Eko-energia, Bozon, Matematyków, Matematyków Dyskretnych, Modelowania Finansowego, Kernal i Kerma. 

 

Piątkowy Wieczór Nauk Ścisłych 2017

Piątkowy Wieczór Nauk Ścisłych miał miejsce 17 marca 2017 roku i był kontynuacją projektu Noc Matematyki, w który Fundacja angażuje się już od 3 lat.

W wydarzeniu brało udział wielu uczniów szkól podstawowych i gimnazjów, którzy brali udział różnych quizach, ciekawych eksperymentach, doświadczeniach, pokazach i wykładach z dziedzin takich jak: matematyka, fizyka czy chemia! Tegoroczna edycja (17.03.2017r.) miała miejsce przy zaangażowaniu pracowników i studentów wydziałów: Wydział Matematyki Stosowanej, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH, Wydział Energetyki i Paliw, AGH, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH.

DZIECI DZIECIOM

​​

Koncert Charytatywny „Dzieci dzieciom” organizowany jest w czerwcu z okazji Dnia Dziecka. Uczestnikami wydarzenia są dzieci z krakowskich szkół wykazujące uzdolnienia artystyczne. Wydarzenie ma na celu integrować dzieci z różnych środowisk, pomagać w wymianie doświadczeń, uczyć i bawić. Zróbmy razem coś dobrego!

Dzieci Dzieciom 2018

Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się 29 maja 2018 roku w Teatrze Ludowym w Krakowie. Na sali zasiadło niemalże 300 osób, które przez ponad 2 godziny miały okazję zobaczyć i wysłuchać przeróżnych form aktywności młodych ludzi zrzeszonych w grupach artystycznych działających w szkołach lub niezależnie. Na scenie pojawili się m.in. : ZPiT AGH "Krakus" im. Wiesława Białowąsa, Zespół Szkół Specjalnych nr 14, Lart studiO - Szkoła Aktorska, Trupa Komedianty, Teatr Pantomimy XII LO W Krakowie.

Za wsparcie wydarzenia dziękujemy Lions Club Stare Miasto, Panu Józefowi Kabieszowi i Dyrekcji Teatru Ludowego w Krakowie. 

Już teraz zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenie, które już 3 czerwca 2019!

 
 
 

 

FUNDUSZ MIKROELEKTRONIKI

​​

Projekt Funduszu powstał dzięki zaangażowaniu pomysłodawcy - Profesora dr hab. Pawła Grybosia oraz Jego Współpracowników z Katedry Metrologii i Elektroniki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH w pozyskanie sponsorów dla konferencji ESSDERC/ESSCIRC w 2019. Zebrane wówczas środki umożliwiły uruchomienie w 2021 roku projektu, którego celem jest wzrost poziomu naukowego i innowacyjności oraz wsparcie prac magisterskich powstających na kierunku Mikroelektronika w Technice i Medycynie Wydziale EAIiIB AGH.

 

Studentów kierunku Mikroelektroniki w Technice i Medycynie studiów II stopnia na Wydziale EAIiIB AGH zapraszamy do składania wniosków. Dokument wniosku oraz Regulamin Funduszu dostępne są poniżej.

 

W 2021 roku ze względu na wyjątkowe okoliczności społeczne związane z epidemią COVID'19 termin składania wniosków przedłużamy do 30.04.2021.

 

Wypełnione i podpisane wnioski należy przesłać drogą elektroniczną na adres: fagh.krakow@gmail.com

Regulamin Funduszu Mikroelektroniki

Wniosek o grant

Wniosek o nagrodę