top of page

- O FUNDACJI -
Strona Główna > O fundacji

Wyjątkowość AGH zachęca nie tylko studentów, ale także pracowników i absolwentów do integracji w służbie rozwoju, zdobywania wiedzy oraz tworzenia odkryć. To właśnie nasza Fundacja chce wspierać Was w tej współpracy!

 

Wierzymy, że pasja i zaangażowanie mogą przyczynić się do realizacji hasła „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga, łam, czego rozum nie złamie!”.

Więc łamcie, czego rozum nie złamie i sięgajcie, gdzie wzrok nie sięga, razem z nami, aby móc krzyknąć „Eureka!”.

Mamy świadomość, iż nasz wizerunek jest świadectwem, które wystawiamy społeczności naszej Uczelni, świadectwem umiejętności współpracy i budowania własnej tożsamości.

HISTORIA FUNDACJI

Początków założenia Fundacji, która stanowiłaby wsparcie dla wielu inicjatyw Uczelni, należy upatrywać w końcu lat osiemdziesiątych, kiedy to w warunkach zmieniającego się systemu gospodarczego coraz trudniej było realizować niekonwencjonalne działania ją promujące i wspierające. W tym czasie powstały fundacje, wspomagające niektóre z wydziałów uczelni. Kolejne próby założenia podejmowane w latach dziewięćdziesiątych zakończyły się niepowodzeniem. Pomysł najprostszy z możliwych, który zaaranżował Jego Magnificencja Rektor AGH, okazał się skuteczny.

Fundacja została zarejestrowana w maju 2007 roku z inicjatywy dr inż. Jerzego Kickiego, przy olbrzymim wsparciu na każdym etapie jej organizowania założyciela Fundacji JM Rektora Akademii Górniczo–Hutniczej prof. dr hab. inż. Antoniego Tajdusia.

Do jej powstania przyczyniło się liczne grono osób, które wniosło wiele cennych uwag do pierwotnego statutu przygotowanego w czerwcu 2006 roku. Ważną rolę na drodze do rejestracji Fundacji odegrała dr inż. Agnieszka Stopkowicz, która zajęła się działaniami związanymi z procedurą jej rejestracji.


Akademia Górniczo–Hutnicza do momentu rejestracji Fundacji była jedną z nielicznych uczelni niewspółpracujących z żadną fundacją działającą na rzecz oczekiwań społecznych własnego środowiska.

ZARZĄD FUNDACJI

dr inż. Jerzy Kicki
dr inż. Jerzy Kicki

Prezes Fundacji dla AGH

press to zoom
TL2017d_edit
TL2017d_edit

Wiceprezes Fundacji dla AGH

press to zoom
dr hab. inż. Paweł Bogacz
dr hab. inż. Paweł Bogacz

Wiceprezes oraz skarbnik Fundacji dla AGH

press to zoom

PRACOWNICY FUNDACJI

Małgorzata Błaszczyk
Małgorzata Błaszczyk

Biuro Biletów Lotniczych AGH

press to zoom
Aneta Milczanowska-Matejczyk
Aneta Milczanowska-Matejczyk

Biuro Fundacji dla AGH

press to zoom
CZEKAMY NA CIEBIE!
CZEKAMY NA CIEBIE!
press to zoom
bottom of page